Netikėti atradimai

Kai mokiausi mokykloje, o vėliau – universitete, su draugais diskutuodavome keisčiausiomis temomis. Svarstėme, kodėl Perl Harboro sukilimas prasidėjo sekmadienį, kodėl Vinstonas Čerčilis negerdavo konjako, bet vilgydavo juo lūpas, kodėl kuršiai neplaudavo savo namų grindų vandeniu.

O šiandien pokalbiai su draugais dažniausiai prasideda tokiomis temomis, kaip: „girdėjai, mūsų klasiokė Agnė susilaukė antrojo“ arba „pranešė, kad kils šilumos kaina“. Mūsų kasdienybės atradimų vietą užima pasakojimai, prasidedantys žodžiais: „buvau Vanessa Mae koncerte“…

Gal vis dėlto pasijustume daug tvirtesni, jei dažniau prisimintume istoriją, astronomiją, biologiją ar nanotechnologijas? Juk faktai apie tai, kaip egiptiečiai balzamuodavo mirusiųjų kūnus, kaip atrodė pirmoji liemenėlė XIX a., iš kur kilo „Kaprio“ salos pavadinimas, galų gale, atsakymo į klausimą, ar visi žmonės turi pirštų antspaudus, paieškos irgi įdomios.

Man pokalbiai apie šiuos dalykus neatrodo laiko švaistymas. Todėl kviečiu draugus į „Atradimų“ vakarus, skirtus žaidimui. Jame komandos, išgirdusios teiginius, juos vertina, naudodamosi savo žiniomis, ir po pusantros minutės pateikia verdiktą – buvo pasakyta tiesa ar mitas. Komanda, teisingai atsakiusi į 20 pateiktų klausimų, laimi.

Štai – nuotraukos iš jau įvykusių atradimų vakarų:

https://picasaweb.google.com/112369921837863669561/KaledinisAtradimuVakaras2011

Atsiliepimai

“PROFAT yra tai, kas jauniems žmonėms padeda suprasti, kad Lietuvos ateitis didžia dalimi priklauso nuo jų asmeninių pastangų ir noro tobulėti.”

arturas-racas-52d3c35d8d833Artūras Račas,
žurnalistas, politikos apžvalgininkas

Degančios akys, trykštantis jaunatviškas entuziazmas ir noras daug sužinoti bei patirti, visa tai pamačiau sutikęs „Profat“ organizuotų mokymų dalyvius. Labai vertinu galimybę susitikti su jaunais, teisingų vertybių žmonėmis ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Tai jauna karta, kuri gyvena ateitimi.

Mindaugas Žebrauskas,
UAB „Dirigo“ įkūrėjas, verslo konsultantas

„PROFAT konkursuose studentai gali sužinot, kas veikia, o kas neveikia realiose situacijose. Tokie bandymai padeda įveikti baimę ir nepasitikėjimą, skatina veikti ir kurti realybėje.“

zilvinas silenasŽilvinas Šilėnas,
Lietuvos Laisvosios rinkos institutas, prezidentas

Verslumo ugdymas jau ankstyvoje jaunystėje yra ypač svarbus ir leidžia tikėti, kad Lietuvos ateitis – jaunimas bus pasiruošęs bet kokiems iššūkiams. Sėkmės jūsų svarbiame darbe, kuriant Lietuvos ateities verslo lyderius!

ruta skyrieneRūta Skyrienė,
„Investors Forum“ vykdančioji direktorė

„Džiaugiuosi, galėdama prisidėti prie prasmingos PROFAT veiklos, tikiu verslumo, savarankiškumo ir pasitikėjimo ugdymo nauda. Kuriant tvirtą ir klestinčią Lietuvos valstybę, labai svarbu jau mokyklos suole supažindinti moksleivius su ekonomikos ir verslumo pagrindais, nes tik savarankiški ir verslūs žmonės gali užtikrinti gerovę sau kaip asmenybėms bei kurti gerbūvį visoje valstybėje. PROFAT indėlis šioje srityje – labai didelis.“

jurate stanisauskieneJūratė Stanišauskienė,
UAB „Skubios siuntos“ direktoriaus pavaduotoja

Share: