Veiksmas rodo jūsų vertybes

Dievas yra visagalis. Ar tai reiškia, kad jis gali sukurti neįveikiamą kalną? O jei jis į tą neįveikiamą kalną įlipa – juk visagalis, – tai kalnas tampa įveikiamu? Reiškia, Dievui nepavyko sukurti neįveikiamo kalno?

Taip išdėstę mintis galime nusivilti Dievu… arba kalba. Vienas iš jų akivaizdžiai nėra tobulas.

Todėl noriu jūsų paklausti – ar pasitikite žodžiais?

Kai politikai prisiekia laikytis Konstitucijos, kai mamos ketina būti pačiomis rūpestingiausiomis, kai vestuvių ceremonijos metu prisiekiame būti ištikimi, kol mirtis mus išskirs… Ar visais šiais priesakais tikime? Štai gyvenimas bėga, įvykiai gena vienas kitą, kartais paversdami mūsų kalbas nieko nelemiančiais garso virpesiais.

O štai verslumą ugdome kviesdami pristatyti verslo planus. Ne kitaip, kaip tik žodžiais. Darydami pristatymus dar stengiamės padidinti spalvų ryškumą, pagerinti kompiuterių gebą, sukurti prezentacijos dinamiką „Flash“ programomis nupieštomis skaidrėmis.

Užtat iš tokių planų vertintojų (investuotojų, verslo įkūrėjų ir vadovų) girdžiu: „Mums svarbu komanda“; „ne taip svarbu, ką jie sako, svarbiau komanda, žmonės“ ar „svarbu, ką jie yra jau nuveikę iki idėjos pristatymo“.

Todėl verslo plano vertinimo komisijos nariai dažnai užklumpa su itin konkrečiais klausimais. Tarkime, kad įvertintų rinkos dydį: „Kiek jūsų kuriamo žurnalo skaitytojų yra Marijampolėje?“ arba „Kiek Utenoje parduodama vaikų vežimėlių?“ Arba reklamos išlaidų pagrįstumą – klausia, sakykime, kiek kainuoja 2 sek. reklaminis skelbimas Lietuvos radijo eteryje. Kai kuriuos domina darbo išteklių racionalumas, jie klausia, kiek mokėsite stomatologei Klaipėdos rajone – daugiau ar mažiau, nei jos paslaugos kainuotų Klaipėdos mieste.

Perspėju: klausimai skamba daug paprasčiau, kol nepradėjome ieškoti atsakymų į juos. O kai pradėsite, sužinosite, kad, pavyzdžiui, stomatologų mieste trūksta, ir jie net už 30 proc. didesnį atlyginimą nesutiks dirbti už jo ribų. Šių atsakymų nerasite knygose ar internete – juos atskleis tik tiesioginio tyrimo rezultatai.

Trumpai be išvedžiojimų – iš tiesų į verslo planų konkursuose pristatydami verslo planą pristatote save. Jei tai pavyksta – laimite.

Žodžiai, kuriais pavadintas šis įrašas, buvo pasakyti Indijos tautinio išsivadavimo judėjimo lyderio Mahatma Gandhi. „Veiksmas rodo jūsų vertybes“, sakė jis. Tam tikra prasme jam pritarė ir Fidelis Castro, sakydamas: „Revoliuciją pradėjau su 82 vyrais, tačiau dabar vėl pradėčiau nuo 10. Svarbu ne tai, kokie maži esame, o tai, kaip stipriai tikime ir kiek daug darome“.

Atsiliepimai

“PROFAT yra tai, kas jauniems žmonėms padeda suprasti, kad Lietuvos ateitis didžia dalimi priklauso nuo jų asmeninių pastangų ir noro tobulėti.”

arturas-racas-52d3c35d8d833Artūras Račas,
žurnalistas, politikos apžvalgininkas

Degančios akys, trykštantis jaunatviškas entuziazmas ir noras daug sužinoti bei patirti, visa tai pamačiau sutikęs „Profat“ organizuotų mokymų dalyvius. Labai vertinu galimybę susitikti su jaunais, teisingų vertybių žmonėmis ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Tai jauna karta, kuri gyvena ateitimi.

Mindaugas Žebrauskas,
UAB „Dirigo“ įkūrėjas, verslo konsultantas

„PROFAT konkursuose studentai gali sužinot, kas veikia, o kas neveikia realiose situacijose. Tokie bandymai padeda įveikti baimę ir nepasitikėjimą, skatina veikti ir kurti realybėje.“

zilvinas silenasŽilvinas Šilėnas,
Lietuvos Laisvosios rinkos institutas, prezidentas

Verslumo ugdymas jau ankstyvoje jaunystėje yra ypač svarbus ir leidžia tikėti, kad Lietuvos ateitis – jaunimas bus pasiruošęs bet kokiems iššūkiams. Sėkmės jūsų svarbiame darbe, kuriant Lietuvos ateities verslo lyderius!

ruta skyrieneRūta Skyrienė,
„Investors Forum“ vykdančioji direktorė

„Džiaugiuosi, galėdama prisidėti prie prasmingos PROFAT veiklos, tikiu verslumo, savarankiškumo ir pasitikėjimo ugdymo nauda. Kuriant tvirtą ir klestinčią Lietuvos valstybę, labai svarbu jau mokyklos suole supažindinti moksleivius su ekonomikos ir verslumo pagrindais, nes tik savarankiški ir verslūs žmonės gali užtikrinti gerovę sau kaip asmenybėms bei kurti gerbūvį visoje valstybėje. PROFAT indėlis šioje srityje – labai didelis.“

jurate stanisauskieneJūratė Stanišauskienė,
UAB „Skubios siuntos“ direktoriaus pavaduotoja

Share: